| キュリーの温度 | 450°C |
|---|---|
| 競争上の優位性 | 高温耐性 |
| 密度 | 4.9 g/cm3 |
| マグネティゼーション方向 | 軸 |
| サイズ | (R51.8mm-r43.1mm) × 39.0mm |
| 起源 | 四川、中国(本土)、 |
|---|---|
| 固有保磁力 | 240-280KA/m |
| 標準 | ISO9001/ROHS/ |
| 磁気エネルギー積 | 27-30KJ/m3 |
| アプリケーション | モーター、スピーカー、磁選機 |
| 最大動作温度 | 250°C |
|---|---|
| 最大保持力 | 235-275KA/m |
| 密度 | 4.8~5.2G/cm3 |
| モデル番号 | 一般型番 |
| 最大作業温度 | 最大200°C |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Cost | Low To Moderate |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Processing | Wet Molding |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetization | Multi-Poles |